Koronavírus

A mezőgazdasági termelő és feldolgozó vállalatok támogatása a koronavírus-járvány miatti nehéz helyzetben kulcsfontosságú ügy, hiszen ha ezek a cégek leállnának, akkor az élelmiszerellátással lehetnek problémák – mutatott rá a Portfolio-nak adott interjújában Győrffy Balázs.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke szerint a vendéglátószektor teljes leállása közvetlenül érinti az agrárgazdasági beszállító cégeket, ezért már első körben számukra szükség lenne a más meglévő szektoriális kedvezményekre. Az új helyzet legfontosabb tanulsága szerinte, hogy a magyar termékekkel az emberek ellátásának biztonsága garantált még krízis időszakokban is. Figyelmeztetett ugyanakkor arra is ennek kapcsán, hogy ha a külföldi élelmiszeripar termékeit vásároljuk, és ennek következtében leépítjük a magyar termékeket, akkor azzal saját magunkat veszélyeztetjük hosszú távon.

A teljes interjú itt olvasható.

(forrás: Portfolio.hu)

Adószám: 18399257-2-43