Kamarai hírek

• Az újjáalakult Nemzeti Agrárgazdasági Kamara megyei elnökségei közül ismét két olyan szakembert mutatunk be, akik vállalták az ezzel járó felelősséget és első ízben kapták meg a lehetőséget arra, hogy ellássák az elnöki teendőket.

• A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elkészítette és éves küldöttgyűlésén bemutatta a hazai agrár- és élelmiszer-gazdaság hosszú távú fejlesztését célzó programjavaslatát. Emellett a küldöttgyűlés a tagdíjbevallással és -fizetéssel kapcsolatos döntéseket is hozott.

• Létrejött a kamarán belül a vízgazdálkodási alosztály és a környezeti és fenntarthatósági alosztály. A céljaik közt szerepel egyebek közt a vízjogi engedélyezési folyamatok egyszerűsítése, szántóföldi vízkezelési technológiák kidolgozása, az öntözésfejlesztés, továbbá foglalkoznak az ökológiai gazdálkodással, a növényvédő szerek használatával is.

A pünkösdi hétvégén huszadik alkalommal rendezték meg Túrkevén a két napos Kevi Juhászfesztivált, ahol kulturális programokkal, birkapörkölt főzőversennyel, népművészeti és kézműves kirakodóvásárral várták a látogatókat.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) határozottan ellenzi az Európai Bizottság nyilvánosságra került javaslatát, amely szerint a jövőben csökkentenék az uniós közös agrárpolitika forrásait. A NAK felszólítja az uniós döntéshozókat, hogy kezeljék jelentőségéhez mérten a félmilliárd uniós állampolgárt élelmiszerrel ellátó ágazatot.