A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara ingyenesen elérhető szerződésmintát készített azok számára, akik őstermelők családi gazdaságát kívánnak létrehozni.
A kormány a Közös Agrárpolitika (KAP) vidékfejlesztési pillérén keresztül történelmi léptékű forrást, 4265 milliárd forintot fordíthat a magyar mezőgazdaság és élelmiszeripar fejlesztésére 2027-ig. Összesen mintegy 7537 milliárd forint érkezik a magyar vidék erősítésére a következő kilenc évben. A NAK korábbi javaslatcsomagjának egyik kiemelt pontja volt a nemzeti társfinanszírozás növelése a vidékfejlesztési pillérben.
2021. január elsején léptek hatályba a földeken fennálló osztatlan közös tulajdon felszámolásáról és a földnek minősülő ingatlanok jogosultjai adatainak ingatlan-nyilvántartási rendezéséről szóló 2020. évi LXXI. törvény szabályai. Jelen tájékoztatónkban a januárban induló eljárásokkal kapcsolatosan tudnivalókat foglaltuk össze.
A Magyar Közlönyben megjelent az a rendelet, mely 2020 végéig elősegíti a családi gazdaságokkal kapcsolatos ügyintézést.
A kamarai ügyfélszolgálati, falugazdász-, illetve TISZ-irodák megszokottól eltérő 2021. januári nyitva- illetve zárvatartási időszakjait külön ismertetjük. Az alábbi lista folyamatosan frissül.
A kamarai ügyfélszolgálati, falugazdász-, illetve TISZ-irodák megszokottól eltérő decemberi nyitva- illetve zárvatartási időszakjait külön ismertetjük. Az alábbi lista folyamatosan frissül.
Magyar és angol nyelvű üzleti partnerkeresési platformot hozott létre a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara a helyi, V4 és Kárpát-medencei vállalkozók üzleti közösségének erősítésére.
A jász-nagykun-szolnok megyei gazdatársadalom rendszeresen gazdafórum keretében kap tájékoztatást a gazdálkodásukat érintő fontos tudnivalókról, újdonságokról. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Jász-Nagykun-Szolnok megyei szervezete 2020. november 16-án tartotta az első online gazdafórumát.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Hajdú-Bihar megyei szervezete a családi gazdasági rendszer reformjáról szóló törvényjavaslatról tart online szakmai rendezvényt 2020. november 12-én.
A gazdasági vegyes bizottságok (GVB) üléseit a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) koordinálja és szervezi. A GVB-ken belül elkülönülnek a Gazdasági Együttműködési Vegyes Bizottságok, a Gazdasági Együttműködési Kormányközi Vegyes Bizottságok és a Gazdasági Együttműködési Kormányközi Bizottságok. Néhány kivételes esettől eltekintve a szakértői, valamint plenáris ülésekre a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) képviselői…
A NAK delegáltja újra bizalmat kapott elnökségi tagságra a COPA-COGECA Női Munkacsoportjának legutóbbi tanácskozásán.
A visegrádi országok agrárkamarái – köztük a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara –, a Cseh Mezőgazdasági Szövetség, valamint a Román Szövetség a Mezőgazdaságért és az Együttműködésért közös nyilatkozatban fogalmazták meg az új…
A V4-es államok és partnerországai agrárszervezeteinek vezetői videókonferencia keretén belül egyeztettek az új közös agrárpolitika által támasztott kihívásokról és a KAP tervezése során felmerült, a gazdák érdekeit fenyegető szabályozási kérdésekről.
Az európai gazdálkodókat képviselő legnagyobb brüsszeli érdekképviselet a Committee of Professional Agricultural Organisations (COPA) – amelynek a NAK is tagja – 2020. szeptember 18-án új elnökséget választott.
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)
Adószám: 18399257-2-43
E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu
Zöld szám: +36 80 900 365