Kamarai hírek

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Növénytermesztési és Kertészeti Igazgatósága tisztelettel Országos és Nemzetközi Burgonya Tanácskozás és Fajta -, Növényvédelmi, Technológiai Bemutató címmel rendezvényt tart Nyírtelek-Gyulatanyán, 2019. július 25-én.

• Ebben az évben 600-700 tonna körüli búzaadományra számítanak a szervezők a Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem programban. A korábbi évekhez hasonlóan az egész Kárpát-medencéből várják a felajánlásokat.

• Már 28. alkalommal rendezik meg a Kelet-Magyarország leghatékonyabb mezőgazdasági és élelmiszeripari kiállítását, a debreceni Farmer Expót 2019. augusztus 15-18. között. A mezőgazdaság minden ágát lefedő rendezvény a közönségprogramok mellett aktuális témákat érintő szakmai konferenciákat is szervez.

• A rendezvény idén lett harminc éves, ahol kiemelt téma Európa és Erdély jövője, a magyar nemzeti összetartozás, és a szintén harminc évvel ezelőtti rendszerváltás. Tusványoson a NAK is fórumot tart majd.

Sorrendben 23. alkalommal rendezte meg Eger Város Hegyközsége az Egri Bikavér Ünnepet, Szent Donát a szőlőskertek, szőlősgazdák, védőszentjének napja alkalmából 2019. július 11. és 14. között Egerben. Tisztelegve az Eger-környéki szőlők nektárjaiból készült jófajta borok előtt.

A következő hét év uniós agrárköltségvetését nem szabad csökkenteni, minimum szinten kell tartani, akár az egyes országok hozzájárulásának emelésével is - mondta Nagy István agrárminiszter pénteken Bábolnán, ahol először rendezték meg a közép-európai agrárkamarák találkozóját, hat ország részvételével.