Kamarai hírek

Az Agrárminisztérium és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara sorrendben második alkalommal hirdeti meg az Év Szaktanácsadója díjat.

Új távlatokat nyit a magyar agráriumban az ifjú gazdák és az egyetemi hallgatók együttműködési megállapodása.

• A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Fejér megyei szervezete gazdafórumot tart 2020. november 5-én, Tácon.

• A júliusi és augusztusi esőknek köszönhetően magas termésátlaggal, hektáronként 8,9 tonna kukoricát takarítottak be az aratás feléhez közeledve Tolna megyében – közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) megyei szervezete.

• A Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem program Jász-Nagykun-Szolnok megyei adományozó ünnepségét 2020. október 7-én tartották Törökszentmiklóson, a Székács Elemér Református Gimnázium, Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumban.

• Megfelelő olajtartalmú és minőségű napraforgó termett Zala megyében, azonban a termésátlag az aszályos időjárás miatt alacsonyabb volt a vártnál.

Az európai gazdálkodókat képviselő legnagyobb brüsszeli érdekképviselet a Committee of Professional Agricultural Organisations (COPA) – amelynek a NAK is tagja – 2020. szeptember 18-án új elnökséget választott.

Adószám: 18399257-2-43