Állattenyésztés

A Magyar Államkincstár megkezdte a madárinfluenza miatt nyújtott jövedelempótló támogatás kifizetését.

A Magyar Államkincstár befejezte a baromfi termékpálya egyes területeit érintő madárinfluenza miatti veszteségek részleges ellentételezéséhez nyújtott jövedelempótló támogatásról szóló 12/2017. (III. 17.) FM rendelet szerint benyújtott támogatási kérelmek bírálatát. A kincstár – a hatályos jogszabályi rendelkezések alapján – a jövedelempótló támogatás végösszegének kiszámításakor az ügyfél rendelkezésére álló szabad csekély összegű támogatási keretét vette figyelembe.

A kincstár 2017. május 26-án a támogatásban érintett 1076 állattartó részére 1,31 milliárd forint támogatás kifizetését kezdte meg.

(MÁK)

Telekommunikáció