Hús-, baromfiipar

Idén már másodszor csökkenti jelentős, ezúttal 6 és 20 százalék közötti mértékben a tojás fogyasztói árát a Lidl Magyarország. A KSH a múlt héten éppen a tojás drágulásáról számolt be.

A februári 12-17 százalékos árcsökkentést követően a mai naptól a 10 darabos M-es tojás 399 forintért kapható a Lidl áruházakban, míg a 18 darabos M-es tojásért mindössze 699 forintot kell fizetniük a vásárlóknak. Legnagyobb mértékben –20 százalékkal – a 30 darabos M-es kiszerelés fogyasztói ára mérséklődött 999 forintra, míg a 10 darabos L-es tojás 449 forintért vásárolható meg.
– A vállalatunk számára számára kiemelten fontosak a hazai beszállítópartnerei, és különösen büszkék vagyunk arra, hogy kizárólag magyar tojásokat forgalmazunk. Februárt követően idén második alkalommal mérsékeljük árainkat, így vélhetően mind több vásárló számára lesznek elérhetőek a kiváló minőségű magyar tojások – mondta Tőzsér Judit, a Lidl Magyarország vállalati kommunikációs vezetője

A KSH minapi jelentése szerint 12 hónap alatt, 2017. májushoz viszonyítva az élelmiszerek ára 3,8 százalékkal emelkedett, ezen belül a tojás 14,3 százalékkal drágult. Egy hónap alatt, 2018. áprilishoz viszonyítva a tojás ára tojás 3,4 százalékkal emelkedett.

(Lidl/nak.hu)