Országos hírek

Mély fájdalommal tudatjuk, hogy Kispál Ferenc gazdatársunk, a MAGOSZ alelnöke és Csongrád megyei elnöke, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) Csongrád megyei tiszteletbeli elnöke életének 74. évében elhunyt.

Kispál Ferenc 1946-ban született Hódmezővásárhelyen.

A MAGOSZ alapító tagjaként, a Hódmezővásárhelyi Gazdakör létrehozójaként elévülhetetlen érdemeket szerzett a rendszerváltás utáni gazdaösszefogás megteremtésében.

Hosszú és eredményes pályafutását mindvégig a magyar gazdák szolgálata jellemezte.

A MAGOSZ alelnökeként és Csongrád megyei elnökeként határozottan kiállt a gazdatársak érdekeiért, ahogy tette ugyanezt országgyűlési képviselőként, a MAGOSZ országos választmányának elnökeként és az NAK Csongrád megyei elnökeként is.

Személyét nem csak gazdatársai tisztelték, hiszen az Aranykoszorús gazda kitüntetéssel és Kovács Béla-díjjal elismert szakember munkáját széles körben is elismerték.

Nem csak a közéletben járt elöl, hanem a saját gazdaságával is például szolgált szűkebb és tágabb környezetének.

Kispál Ferencet a MAGOSZ és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara saját halottjának tekinti, és osztozik a család gyászában.

Adószám: 18399257-2-43

Őstermelői adózás kalkulátor