Kamarai hírek

Folytatódik a Helyi Termék éve szakmaifórum-sorozat 2016-ban is. A program célja, hogy a helyi termékeket gyártók szakmai ismeretei bővüljenek, és kérdéseikre választ kapjanak.

A Földművelésügyi Minisztérium kiemelt figyelmet fordít a helyi termékek előállításának ösztönzésére, az értékesítési csatornák növelésére és a termékek fogyasztókkal történő megismertetésére, ezért a 2015-öt a Helyi termék évének nyilvánította. A 2015. első félévben elkezdődött országos programsorozat folytatódik, mely 2016. március végéig tart.
A Helyi termék éve program kiemelt célja, hogy a helyi termékeket gyártók szakmai ismeretei bővüljenek, és kérdéseikre választ kapjanak. A Földművelésügyi Minisztérium a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági  Hivatallal, a Nemzeti Művelődési Intézettel, illetve a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarával közösen a termelők számára szakmai fórumokat szervez az ország számos pontján.

A meghívó és a regisztrációs elérhetőség itt található.