Jogszabályi összefoglaló

Megjelent a Bizottság (EU) 2022/1323 végrehajtási rendelete az 1484/95/EK rendeletnek a baromfihús- és tojáságazatban alkalmazandó, valamint a tojásalbuminra vonatkozó irányadó árak meghatározása tekintetében történő módosításáról.

Az 1484/95/EK bizottsági rendelet meghatározta a baromfihús- és a tojáságazatra, valamint a tojásalbuminra vonatkozó kiegészítő importvám-rendszer végrehajtásának részletes szabályait, és megállapította az érintett termékekre alkalmazandó irányadó árakat.

A fent említett árukra vonatkozó irányadó árak meghatározásának alapjául szolgáló adatok rendszeresen végrehajtott ellenőrzéséből az derül ki, hogy a Gallus domesticus fajhoz tartozó szárnyasok darabolva, csont nélkül, fagyasztva (KN 0207 14 10) termékek behozatalának vonatkozásában az irányadó árakat a származási hely szerinti árkülönbségek figyelembevételével módosítani szükséges. Az új irányadó árakat beszerzési országok szerinti részletezéssel a 2022/1323 végrehajtási rendelet melléklete tartalmazza az alábbiak szerint.

Az elmúlt időszak változásait az alábbi diagram szemlélteti.

A rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetésének napján (2022. július 27.) lép hatályba.

NAK/Szőke Rita

Adószám: 18399257-2-43