Kamarai hírek

Szomoron tartották a Magyarok kenyere - 15 millió búzaszem jótékonysági kezdeményezés 2022. évi Kárpát-medencei adományozó ünnepségét.

• November 30.-december 1-én rendezi meg a Portfolio Csoport kétnapos siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az idén a tizedik lesz a 2013 óta tartó, év végi portfoliós agrárkonferenciák sorában. Az Agrárszektor Konferencia mára a hazai agrárium egyik legnagyobb és legrangosabb szakmai eseményévé vált, ahol a résztvevők száma meghaladja az ezer főt, az előadók száma pedig a százat. Az idei jubileumi eseménynek a siófoki Hotel Azúr konferenciaközpont ad otthont.

• A magyar gazdákat kemény kihívás elé állította a 2022 év. Brutálisan drágultak a műtrágya árak, évtizedek óta nem tapasztalt aszály sújtotta a termést és nem utolsó sorban drasztikusan emelkedtek az energia árak is.

• Az energetikai szakreferens alkalmazására kötelezett gazdálkodó szervezetek villamos energia almérők telepítési kötelezettségét az energiahatékonyságról szóló 2015. évi LVII. törvényben és a törvény végrehajtásáról szóló 122/2015. (V. 26.) Korm. rendeletben meghatározottak alapján a 1/2020. (I. 16.) MEKH rendelet írja elő, aminek a most ismert legvégső határideje 2023. január 1.

Három nap alatt százhatvan kiállító, több mint húsz kísérőprogram és megszámlálhatatlan értékes és ízletes portéka vonult fel az IX. Bakony Expon a Veszprém Arénában. Az eddigi „legédesebb” termelői vásár ismét közelebb hozta a gazdálkodókat a vásárlókkal, emellett pedig ráirányította a figyelmet az egyik legfontosabb, mégis elfeledett hungarikumra is.

Inspiráló lehetőséget nyújt a fejlődésre és kapcsolatépítésre vágyóknak az Európai Uniós Kutatási és Innovációs Bizottság által kezdeményezett „Friends of EU Research and Innovation” felhívás.

Adószám: 18399257-2-43

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ