Állattenyésztés

A madárinfluenza miatti károk támogatásra 1,7 milliárd forintot különített el az agrártárca, amelyet a megjelent rendelet után még idén tavasz végéig megkaphatnak az érintett állattartók.

Megjelent a Földművelésügyi Minisztérium (FM) által kidolgozott azon jövedelempótló támogatásról szóló rendelet, amely gyors segítséget jelent a madárinfluenza miatti károkkal leginkább érintett kacsa- és liba ágazatokban – közölte az FM. A támogatásra 1,7 milliárd forintot különített el az agrártárca, amelyet még idén tavasz végéig megkaphatnak az érintett állattartók.
A Magyar Államkincstár 2017. április 15-ig küldi meg postai úton a támogatási kérelem nyomtatványát a kacsa- és libatartók részére, amelyet a kézhezvételtől számított tíz napon belül kell aláírva visszaküldeni a Kincstár részére.

A támogatásra az az állattartó jogosult, aki a baromfi ágazatban igénybe vehető állatjóléti támogatások feltételeiről szóló 139/2007. (XI. 28.) FVM rendelet szerinti támogatási programban a 2016-os támogatási év tekintetében negyedéves kifizetési kérelmet nyújtott be és a kifizetési kérelmére helyt adó, illetve részben helyt adó döntés született. A jövedelempótló támogatás összege egyenlő a jogos, de visszaosztás miatt ki nem fizetett baromfi állatjóléti támogatás összegével. Ennek mértékét minden esetben legfeljebb az állattartó rendelkezésére álló szabad mezőgazdasági csekély összegű támogatási keret határozza meg.

A támogatás részletszabályait a baromfi termékpálya egyes területeit érintő madárinfluenza miatti veszteségek részleges ellentételezéséhez nyújtott jövedelempótló támogatásról szóló 12/2017. (III. 17.) FM rendelet tartalmazza.

(FM Sajtóiroda)

Telekommunikáció