Mezőgazdasági termelés

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara tájékoztatót készített a sertéstartók részére az idehaza is felbukkant afrikai sertéspestis kapcsán hozott intézkedésekről és az esetleges teendőkről.

A NAK leszögezi, hogy a betegséggel szemben eddig alkalmazott minden sikeres felszámolási program alapja a korai felismerés volt, ezért kiemelten kér valamennyi állattartót, minden elhullott, beteg, rendellenesen viselkedő sertés esetén mielőbb szóljon az állatorvosának!

A járványvédelmi szabályokat és az állategészségügyi jogszabályokat minden gazdálkodónak és szakembernek be kell tartania! Ez nemcsak a fertőzött területekre érvényes, hanem – a járványügyi kockázatra tekintettel – az egész országban kiemelten fontos!

A NAK kéri az állattartók és az érintettek fokozott együttműködését a betegség továbbterjedésének megakadályozása érdekében!

A részletes tájékoztató pdf itt olvasható (531 KB) .

(NAK)