Mezőgazdasági termelés

Az őstermelőikártya-leolvasó segítségével gyorsabbá válik az ügyféladatok betöltése, így jelentős mértékben csökken az adminisztrációra fordított idő. Aki pedig a családtagjai nevében kíván eljárni, szükséges meghatalmazással rendelkeznie.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara felhívja az őstermelők figyelmét, hogy amennyiben a falugazdász közreműködésével egységes kérelmet kívánnak benyújtani, úgy az ügyintézéshez vigyék magukkal az őstermelői kártyájukat, mert azzal az egységes kérelem benyújtása gyorsítható. Az őstermelőikártya-leolvasó segítségével gyorsabbá válik az ügyféladatok betöltése, így jelentős mértékben csökken az adminisztrációra fordított idő.

Fontos tudni, hogy a közös őstermelői kártya esetében a kártyán szereplő őstermelők közül mindenki kizárólag a saját nevében járhat el az egységes kérelem benyújtása során. Aki a családtagjai nevében kíván eljárni, mindenképp szükséges egy meghatalmazás. A képviselet igazolására a NAK portálról letölthető az MH1 nyilatkozat, amelyet kitöltve és aláírva hozzon magával az ügyintézéshez.

(NAK)

Telekommunikáció