Koronavírus

A koronavírus-helyzet alapjaiban változtatta meg a fogyasztási szokási szokásokat. A vendéglátó egységek bezárása, az ételek házhoz rendelésének fokozódása, az élelmiszer üzletek korlátozott látogatása, valamint az otthoni ételkészítés elterjedése hosszú távon befolyásolni fogja az élelmiszerekhez fűződő viszonyunkat.


A vírus terjedésének lehetséges kimeneteleit és a gazdasági körülményeket figyelembe véve az angliai IGD Shopper Insight elemzői négy hipotetikus forgatókönyvet készítettek az ágazat szereplői számára.
A legpozitívabb forgatókönyv azt feltételezi, hogy az élelmiszer-fogyasztás alapvetően a háztartásokban fog realizálódni. A kiskereskedelmi forgalom jelentős lesz. A házon kívüli biztonság és higiénia kiemelt figyelmet kap és a vendéglátó egységek kiválasztásának alapkritériumává válik. A fogyasztói magaratásában bekövetkezett változások normává válnak, ezáltal elősegítve az online csatornák továbbfejlesztését. A fogyasztás két év múlva térhet vissza a 2019-ben tapasztaltakhoz.

A második elképzelés alapján a vírus terjedése kezelhető, azonban a gazdaság számára több idő szükséges ahhoz, hogy rendeződjön. A vállalkozások költségcsökkentési megoldásokat eszközölnek, amelyek alacsonyabb szintű termékfejlesztést eredményeznek. Sok fogyasztó nem engedhet meg magának extra kiadást az élelmiszerek kapcsán. A harmadik elképzelés alapján a vírus következtében a fogyasztók a digitális szolgáltatások felé fordulnak, amely átalakítja a kereskedelmi választékot. A vendéglátóhelyek újra bezárnak, az online vásárlás és rendelés a legbiztonságosabb megoldássá válik.

A legpesszimistább elképzelés mind a vírus, mind a gazdaság rossz eredményeit egységesíti. A globalizáció enyhül, egyes termékek szezonálissá válnak, míg mások teljesen eltűnnek. A kereskedelem megnövekedett költségei, fokozódó összetettsége miatt a házhoz szállítás és a személyes átvétel jelentősége növekszik.

Napjainkban a fogyasztói kereslet sokkal jobban ösztönzi és formálja az élelmiszer-ellátási piacot, mint valaha, amelyhez a beszállítóknak, a szolgáltatóknak és a kiskereskedőnek alkalmazkodniuk és reagálniuk kell.


Dr. Szűcs Viktória/NAK

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám