Kölcsönös megfeleltetés

A kölcsönös megfeleltetés az ellenőrzési rendszerén keresztül ösztönzi a gazdálkodókat a szabályozásoknak való megfelelésre, ezáltal fokozva a környezettudatosságukat és felelősségtudatukat.



Azt már sokan tudják, hogy a kölcsönös megfeleltetés (KM) szabályozórendszere alapvető előírásokat fogalmaz meg a környezetre, az éghajlatváltozásra, a földterület jó mezőgazdasági és környezeti állapotára, a közegészségügyre, az állategészségügyre, a növényegészségügyre és az állatjólétre vonatkozóan. Ezeket az előírásokat és követelményeket a gazdálkodóknak az év minden napján be kell tartaniuk, hiszen ezek a szabályok már jóval a KM megjelenése előtt az EU-s és nemzeti jogszabályok részét képezték.
A kölcsönös megfeleltetés tulajdonképpen az ellenőrzési rendszerén keresztül ösztönzi a gazdálkodókat a szabályozásoknak való megfelelésre, ezáltal fokozva a környezettudatosságukat és felelősségtudatukat. Azoknál akik a közösségi forrásokból támogatást vesznek igénybe, a gazdaságuk teljes területén vizsgálják a rendelkezések betartását és a jogkövetkezményeket is ennek megfelelően üzemi szinten állapítják meg, tehát a gazdaság azon részére is, melyre nem történt támogatás igénylés.


A kölcsönös megfeleltetéshez egyedi ellenőrzési és szankcionálási mechanizmus tartozik, ami a kedvezményezett adott évi kölcsönös megfeleltetés hatálya alá tartozó összes támogatás teljes összegére vonatkozik, ami az ellenőrzések eredményeit tekintve a támogatás meghatározott mértékű csökkentésétől a támogatási rendszerből való kizárásig terjedhet.

A kölcsönös megfeleltetés hatálya alá tartozó támogatások

1307/2013/EU rendelet szerinti közvetlen kifizetésben 1308/2013/EU rendelet 46. és 47. cikke szerinti kifizetésekben 1305/2013/EU rendelet 21. cikke (1) bekezdésének a) és b) pontja 28–31. cikke, 33. és 34. cikke
·    Egységes területalapú támogatás (SAPS)
·    az éghajlat és a környezet szempontjából előnyös mezőgazdasági gyakorlatokra nyújtott támogatás (Zöldítés)
·    termeléshez kötött támogatások
     o    anyajuhtartás támogatása,
     o    anyatehéntartás támogatása,
     o    hízottbika-tartás támogatása,
     o    tejhasznú tehéntartás támogatása
     o    rizstermesztés támogatása,
     o    cukorrépa termesztés támogatása,
     o    zöldségnövény termesztés támogatása
     o    ipari zöldségnövény termesztés támogatása,
     o    gyümölcstermesztés támogatása,
     o    szemes fehérjetakarmány-növény termesztés támogatása,
     o    szálas fehérjetakarmány-növény termesztés támogatása
·    a fiatal mezőgazdasági termelők részére nyújtott támogatás
·    Szőlőültetvények szerkezetátalakítása és átállítása
·    Vidékfejlesztési támogatások közül (EMVA) a 2007-2013-as programozási időszak intézkedései kapcsán
    o    mezőgazdasági földterületek erdősítésének támogatása
    o      agrár-környezetgazdálkodási támogatás
    o      erdő-környezetvédelmi kifizetések
    o      védett őshonos és a veszélyeztetett mezőgazdasági állatfajták genetikai állományának tenyésztésében történő megőrzésének támogatása
    o      tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás
    o      állat genetikai erőforrások megőrzéséhez nyújtandó támogatás

 
·     Erdősítés támogatása
·    Agrár-erdészeti rendszerek létrehozása
·    Agrár-környezetgazdálkodási kifizetés
·    Ökológiai gazdálkodásra történő áttérés, Ökológiai gazdálkodás fenntartása
·    Natura 2000 mezőgazdasági területeknek nyújtott kompenzációs kifizetések
·    Natura 2000 erdőterületeknek nyújtott kompenzációs kifizetések
·    Kompenzációs kifizetések természeti hátránnyal érintett területeken
·    A tejágazat szerkezetátalakítását kísérő állatjóléti támogatás
·    Erdő-környezetvédelmi kifizetések

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

Őstermelői adatok lekérdezése

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám