Fiatal gazdálkodó

,,Biztonságos munkavégzés a terepen” címmel munkavédelmi témájú tájékoztató sorozatot szervez a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, amely a nemzetgazdasági tárca által indított kampányhoz kapcsolódik, és amelyen részt vehetnek induló vállalkozások képviselői is.

Veszélyes ágazat a mezőgazdaság, 2016-ban ebben az ágazatban történt a legtöbb végzetes kimenetelű baleset. 18 alkalommal fordult elő egy év alatt halálos baleset. Fontos tisztában lenni a munkavédelmi kötelezettségeinkkel, hiszen már egy személy foglalkoztatása esetén is, a vállalkozó felelős a munkatárs testi, lelki épségéért.

A NAK a munkavédelmi kötelezettségeinkre és a biztonságos munkavégzésre hívja fel a figyelmet rendezvény sorozatával. Amennyiben induló vállalkozásként, foglalkoztatottat is alkalmazunk, érdemes részt venni a gyakorlati segítséget is nyújtó rendezvények egyikén.

(NAK)