Élelmiszer-feldolgozás

Megjelent a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara ,,Élelmiszeripari kézikönyv" című sorozatának első, kétkötetes kiadványa.

A NAK Élelmiszeripari Igazgatósága kiadványsorozatának célja a hazai élelmiszer-előállítói kör tájékoztatása, ismeretének bővítése, valamint a minőségi élelmiszerek előállításának támogatása – hiteles információátadással. A sorozat első, kétkötetes része az élelmiszeripari alapfogalmakat ismerteti, amely neves szerzők és lektorok munkájának eredményeként készült el. A kiadvány elektronikus formában is letölthető (az első rész itt, a második itt), nyomtatott formában pedig a NAK élelmiszeripari koordinátorainál és az élelmiszeripari igazgatóság által szervezett programokon érhető el.

A sorozat következő része a gluténmentes élelmiszerekkel kapcsolatos ismereteket fogja összegezni.

(NAK)