Termelői piacok, piackereső

A „Helyi termékek vására” rendezvény keretén belül első alkalommal mutatkozott be Szolnokon a helyi kézműves élelmiszereket felvonultató Termelői Piac.

A NAK JNSZ Megyei Igazgatósága a Tourinform szolnoki irodájával társszervezésben 20 kis- és őstermelőnek és a Nagykunsági Íz- és Termékháznak ingyen megjelenést biztosított a rendezvényen. A rossz időjárás miatt a városi művelődési központ közelmúltban átadott új részében, az Agora aulájában rendezték meg az eseményt.

termelői piac szolnok1

A termelői piacunk megnyitására több mint egy éve készültek a Kamara munkatársai és a szolnoki lakosság is, ennek pedig a bizonyítéka az volt, hogy még az esős idő sem szegte a kedvét számos látogatónak és vásárlónak.

Termékek széles palettájával sikerült bemutatkozni a helyi termelőknek:

- friss fürjtojás és abból készült száraztészta

- friss laskagomba

- szárított füstölt- és natúr gombafélék és annak az őrleményéből készült különböző íz kombinációjú ételízesítők

- homoktövisből előállított termékek

- sütőtökös sajttorta és egyéb paleo cukrász finomságok

- kecske és tehéntejből készített friss és félkemény sajtok

- túró és joghurtok

- száraz füstölt húskészítmények és hentes portéka

- kenyér és péksütemények

- aktuális zöldség és gyümölcs

- termelői méz és mézes különlegességek

- befőttek, lekvárok, szörpök, savanyússágok, mind-mind helyi alapanyagokból tartósítószerek nélkül készült egészséges ételek.

A termékek skálája bővülni fog és karácsonyig még kétszer lesz ilyen vásár, amely a remények szerint megalapozza a termelői piac legalább heti megjelenését Szolnokon a jövő évben.

termelői piac szolnok2

Telekommunikáció