Tagoknak

Tagdíjbevallási segítség: Árbevétel-arányosítás

Amennyiben a tárgyévet megelőző lezárt üzleti év agrárgazdasági tevékenységből származó nettó árbevétele nem éri el a tárgyévet megelőző lezárt üzleti év (teljes) nettó árbevételének 33 százalékát (külön kérelem esetén az 50 százalékát), úgy kérheti, hogy a tagdíjalapot képező árbevételének megállapítása csak az agrárgazdasági tevékenységből származó árbevétele alapján történjen. Erre akkor kerülhet sor, ha a NAK által elismert könyvvizsgáló igazolja az „árbevétel megosztását”, és az erről szóló, teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt dokumentum megküldésre kerül. A NAK által elismert könyvvizsgálónak tekintendő minden, a Könyvvizsgáló Kamara által nyilvántartásba vett, bejegyzett könyvvizsgáló. A könyvvizsgálói jelentés egységes formanyomtatványon történik, amely letölthető a NAK portáljáról. (szabály részletesen: NAK Alapszabály II. fejezet G) 06-07. pont).
Amennyiben az agrárgazdasági tevékenységből származó árbevétel meghaladja a teljes árbevétel 33 százalékát, de nem éri el az 50 százalékát, úgy a megküldött dokumentum kérelemnek minősül, melyről a NAK főigazgatója dönt. A döntésről az e-Irodán keresztül tájékoztatjuk 2017. szeptember 1-jét követően.