pdf Agrárerdészet - A többcélú mezőgazdasági területhasználat Popular

letöltés (pdf, 11.06 MB)

agrárerdeszeti_kiadvány.pdf

Agrárerdészet - A többcélú mezőgazdasági területhasználat

Vidékfejlesztési kézikönyv 1. - A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara ,,Vidékfejlesztési kézikönyv" című sorozatának első kiadványa ez. A mezőgazdasági területek alternatív hasznosításának tárháza végtelen. Egy közülük azonban majd minden esetben felmerül, és ez a fásítás. A fásítás egyrészt önállóan is egy alternatív, illetve kiegészítő területhasznosítási lehetőséget jelent a gazdálkodó számára, másrészt pedig kézenfekvő megoldás a többfunkciós használatra szánt mezőgazdasági terület tagolására, illetve „berendezésére” is (pl. a terület lehatárolása, tagolása fasorokkal, vagy fás legelő létesítése).  Ezeknek a termelési rendszereknek a modern megnevezése az „agrár-erdészeti rendszer” vagy „agrárerdészet”.
Ebben a kiadványban igyekszünk röviden kitérni egyrészt az agrárerdészeti fásítások lehetőségére, az állami támogatásra, illetve szeretnénk hasznos ötleteket és tanácsokat adni az agrár-erdészeti rendszerekben alkalmazható egyéb jövedelemtermelési lehetőségekre.

Cím: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)