Országos hírek

A Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége immár 17 szakmai és érdekvédelmi szervezettel együttműködve állít jelöltlistát az idei agrárgazdasági kamarai választásokra.


Jelentős együttműködés jött létre a magyar agrár- és élelmiszergazdaságban: a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) 17 szakmai és érdekvédelmi szervezettel együttműködve állít közös listát az őszi agrárgazdasági kamarai választásokra – megvalósítva ezáltal az agrárium valamennyi szereplőjének képviseletét. Az erről szóló együttműködési megállapodást 2017. július 5-én írták alá a szervezetek képviselői Budapesten.

A MAGOSZ 2013-ban a Baromfi Termék Tanáccsal, az Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetségével, a Gabonatermesztők Országos Szövetségével, a  HANGYA Szövetkezetek együttműködésével, a Kisgazda Polgári Egyesülettel, a Magán Erdőtulajdonosok és Gazdálkodók Országos Szövetségével, a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetségével, a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanáccsal, az Országos Erdészeti Egyesülettel, az Országos Magyar Méhészeti Egyesülettel, a Vágóállat és Hús Szakmaközi Szervezet és Terméktanáccsal összefogva teremtette meg a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara felépítésének és hatékony működtetésének alapjait. Az akkor létrejött szövetség beváltotta a hozzá fűzött reményeket, hiszen az elmúlt négy évben a NAK számos olyan eredményt ért el, amely elképzelhetetlen lett volna egy erős köztestület nélkül.

A szövetség sikerét jól bizonyítja, hogy az eddigieken kívül hat újabb szervezet (a Fiatal Gazdák Magyarországi Szövetsége – AGRYA, a Magyar Akvakultúra és Halászati Szakmaközi Szervezet, a Magyar Állattenyésztők Szövetsége, a Magyar Biokultúra Szövetség, a Magyar Díszkertészek Szövetsége, illetve a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács) is csatlakozott az összefogáshoz.

Tizenhét szervezet képviselője írta alá az együttműködést

 

A mostani megállapodással egy soha nem látott összefogás jött létre a magyar agrár- és élelmiszergazdaságban. Az együttműködő szervezetek képesek lesznek arra, hogy gyors és határozott válaszokat adjanak az agrárium előtt álló kihívásokra, közreműködjenek a stratégiai célok kitűzésében és annak szervezett keretek közötti megvalósításában. Az együttműködő szervezetek egyetértettek abban, hogy a megállapodásban foglalt célkitűzések megvalósulását évente értékelik.

Az aláírás után Jakab István, a MAGOSZ elnöke hangsúlyozta, hogy az agrár-élelmiszergazdaság képviselőinek összefogása uniós szinten is példaértékű lehet. Hozzátette, hogy a szakmai szervezeteknek a technológiák, a klíma- és a környezeti feltételek, valamint a nemzetközi piacok változásaira is választ kell találniuk. Jelentős kihívásnak nevezte többek között a vízgazdálkodást is, hiszen – mint fogalmazott – érdemi mezőgazdasági termelés öntözés nélkül ma már nem folytatható Magyarországon. Kiemelte emellett azt is, hogy a világpiacon csak jól szervezett szakmai együttműködéssel lehet sikeresen megjelenni, ezért nemcsak a termelők, hanem a kereskedők és a feldolgozók képviseletére is szükség van.

Jakab István megjegyezte, a MAGOSZ július 15-ig benyújtja a nyilvántartásba vételi kérelmet, hogy az együttműködés résztvevőivel hivatalosan is elindulhasson a november 3-ára kitűzött kamarai választásokon.

Jakab István (középen) elégedett az összefogással

 


(nak.hu) (fotó: NAK)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám