Országos hírek

Az integráció előírásainak módosításával vonzóbbá kell tenni az összefogást a gazdák körében – mondta a Magyar Időknek adott interjújában Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke. A cél az, hogy olyan szerveződéseket hozzanak létre, amelyek mindkét fél javát szolgálják.


Győrffy Balázs elmondta, olyan, a termelői tulajdonszerzést segítő konstrukción dolgozik a kamara, amely kölcsönös érdekek alapján szerveződik – legyen az szövetkezet vagy más gazdasági társaság –, és nem csak azért, mert így magasabb támogatási összeghez juthatnak a gazdák.
– A javaslatunkat úgy alakítottuk ki, hogy az integrációs szerződés mellett számos kedvezménnyel ösztönözzük a részvételt. Ilyen lehet az Elektronikus közúti áruforgalom-ellenőrző rendszerben (ekáer) elérhető könnyítés vagy a fizetési késedelem szankcionálhatósága, ami a termelőknek jelenthet nagy előrelépést. Emellett a finanszírozásban és a különböző szolgáltatások esetében is számos előnnyel járhat, ha valaki tagja az integrációnak.

A kamara javaslata három kategóriát különböztet meg, a helyi, a regionális és az országos integrátorokat.
– Ahhoz, hogy egy szervezet megszerezze a szükséges minősítést, eleget kell tennie a gazdasági feltételekre vonatkozó előírásoknak. Nagy vitát váltott ki az a javaslat, miszerint az országos szervezeteknek stratégiai megállapodást kellene kötniük a kormánnyal. Úgy gondoltuk, hogy az országos integrátorok esetében az állami szerepvállalás jelentené a legnagyobb garanciát, nem beszélve a minőségbiztosítási és nemzetközi kereskedelmi kérdésekről. Az országos szervezetek esetében ugyanis, főként ha a fejlesztési elképzeléseikhez gazdaságdiplomáciai lépésekre van szükség, elengedhetetlen a folyamatos konzultáció a döntéshozókkal. Ugyanakkor az elképzelés nem aratott osztatlan sikert, ezért akár ki is kerülhet a tervezetből. Ebben az esetben keresni kell valamilyen más garanciális elemet.

A NAK-elnök szerint a gazdák hosszú távon csak akkor tudják megőrizni a pozícióikat az egyre élesebbé váló piaci versenyben, ha valamilyen szerveződésnek a részesévé válnak.

A teljes interjú itt olvasható.

 


(Magyar Idők)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Falugazdász iroda elérhetősége

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám