Országos hírek

Stratégiai együttműködési megállapodással magasabb szintre emelte kapcsolatát csütörtökön a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa. Több közös, konkrét célt fogalmaztak meg.


Kis túlzással minden hétre jut egy agrárkamarai stratégiai megállapodás, május 11-én a NAK és a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa fűzte szorosabbra kapcsolatát. Ennek azért van jelentősége, mert, ahogy Győrffy Balázs kamarai elnök az aláírás előtt fogalmazott, a két szervezet adhoc jelleggel, egy-egy aktuális téma kapcsán korábban is összedolgozott – példaként említette a tavaly őszi országjárást, amikor is a hegyközségi tanácsokkal közösen a vidékfejlesztési támogatásokhoz kapcsolódó szőlészeti-borászati fórumokat tartott a kamara –, most viszont közösen lefektetett célok, elképzelések mentén kívánnak együttműködni. Így, mint mondta, ezzel hatékonyabban tudják majd szolgálni a termékpálya szereplőit a szaporítóanyag-termelőktől kezdve a szőlőtermesztőkön és a borászatokon át a kereskedőkig.
– Nem új alapokra helyezzük a kapcsolatot, hanem ez a stratégiai megállapodás az eddigi közös munka minőségén javít – jegyezte meg Győrffy Balázs. Ehhez Légli Ottó HNT-elnök annyit tett hozzá, hogy jelentős előrelépésnek tartja, hogy a stratégiai partneri viszony rangjára emelkedett a két szervezet közötti eddigi kiváló viszony.

Konkrétabban ez annyit jelent, hogy a felek közösen cselekednek a származás-, eredet- és minőségvédelem terén, a helyben történő ügyintézés kereteit megteremtik – Légli Ottó ezt úgy fogalmazta meg, hogy egy adott termőhelyen lehetőség szerint a kamarai falugazdászok és a hegybírók segítsék a szőlőtermelőket, borászokat ügyes-bajos problémáik megoldásában –, a szakmai döntéseket hozó testületek tanácskozásain, illetve egymás rendezvényein kölcsönösen részt vesznek, az adminisztrációs terhek további csökkentéséért együtt kívánnak lobbizni a döntéshozóknál, összehangolják kommunikációs tevékenységüket. Ezen kívül pedig a nemzetközi szakmai fórumokon – a NAK a Copa-Cogecában, a HNT pedig az EWOF-ban – szintén kölcsönösen képviselik egymás érdekeit.
– Szeretnénk, ha a szőlészek-borászok magukénak éreznék a célokat is, és lehetőség szerint maguk is tegyenek érte. Az ötleteiket, kreativitásaikat is szeretnénk ebbe a közös együttműködésbe integrálni – jegyezte meg Légli Ottó.

Két jelentős szervezet fogott össze tehát. A NAK-nak közel 400 ezer tagja van, köztük számos szőlészettel és borászattal, illetve ezekhez kapcsolódó tevékenységgel is foglalkozó vállalkozás, míg a HNT 60 ezer szőlő- és bortermelő taggal rendelkezik.
Mindkét félhez erősen kötődik az aláírási ceremóniának otthon adó budafoki Garamvári Szőlőbirtok is – ezt a birtok vezetője, Garamvári Zsuzsa hangsúlyozta. Mint mondta, ezért is megtisztelő és örömteli volt számukra, hogy a pezsgőpincéjükben történt meg e jelentős esemény.



(nak.hu)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám