Országos hírek

Létrejött a hatósági ügyek menüpont a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara honlapján, ahol egy helyen találhatóak hasznos információk a NAK-nál ügyintézhető valamennyi hatósági üggyel kapcsolatban. Elsőként az őstermelőkkel kapcsolatos tudnivalók érhetők el.

A NAK-hoz 2020. január elsejével újabb, a mezőgazdasággal szorosan összefüggő, specifikus agrárigazgatási feladat került át. Emiatt a kamara egyre több hatósági ügyben tud segítséget nyújtani, amelyek a következők:
- az őstermelők nyilvántartásba vétele, az őstermelői igazolvány kiállítása, érvényesítése, módosítása, cseréje és bevonása;
- a családi gazdaságok nyilvántartásba vétele, a nyilvántartásba vett adatok módosítása;
- a mezőgazdasági művelés alatt álló belterületi telek adómentességének megállapításhoz szükséges igazolás kiadása;
- a mezőőri szolgálatok nyilvántartásba vétele, a mezőőrök szakmai felügyelete, a mezei őrszolgálat és hegyőrség megalakításához, fenntartásához és működéséhez nyújtandó állami hozzájárulás iránti kérelem elbírálása;
- a mezőgazdaságban felhasznált gázolaj utáni jövedéki adó-visszatérítés alapján a meg nem munkált termőföldterületek nyilvántartása;
- a szaktanácsadók és szaktanácsadó szerveztek nyilvántartásba vétele, valamint a szaktanácsadók képzése;
- a gyakorlati képzést folytató szervezetek nyilvántartásba vétele.

Ügyfeleink ügyintézését segítve a hatósági ügytípusokhoz tartozó tudnivalókat, az ügyintézéshez szükséges dokumentumokat, a legfontosabb határidőket és a legfrissebb tartalmakat egy helyen, a nak.hu hatósági ügyek menüpontjában tesszük közzé.

Az őstermelő c. almenüpont már tartalmazza az őstermelők nyilvántartásba vételével és az őstermelői igazolvánnyal kapcsolatos tudnivalókat. A többi hatósági ügytípust érintő tartalmak is hamarosan megjelennek.

(NAK)

Adószám: 18399257-2-43