Nemzetközi hírek

2020. február 5-7. között a lengyelországi malopolskai vajdaság agrárkamarája (Malopolska Izba Rolnicza - Mir) tett szakmai programmal egybekötött látogatást a Nemzeti Agrárgazdasági Kamaránál.

Malopolska (Kis-Lengyelország) Lengyelország egyik agrárgazdaságilag fontos régiója, amellyel a NAK az elmúlt években egyre szorosabb együttműködést épített ki. Ennek részeként a lengyel almatermelést már két alkalommal is gazdaküldöttségünk vizsgálhatta üzemszinten Dél- és Közép-Lengyelországban. A mostani viszonossági látogatás során a lengyel gazdaküldöttséget Krystyna Janecka alelnök, Marek Boligłowa és Dariusz Włudyka elnökségi tagok, valamint a kamara igazgatója, Henryk Dankowiakowski vezette. A NAK részéről a delegációt Éder Tamás alelnök fogadta.

A NAK központi irodájában tett látogatás mellett a három nap során a küldöttség ellátogatott a SIRHA 2020 kiállításra, Ercsibe a Biopont üzemébe, Budafokra a Törley pincészetbe valamint a Komáromi Mezőgazdasági Zrt. telepére is.

(nak.hu)

Adószám: 18399257-2-43