Vármegyei hírek

„Élelmiszer-higiénia és -biztonság kis és közepes vállalkozásoknak” címmel élelmiszeripari fórumot tartott a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Győr-Moson-Sopron megyei szervezete Győrben.


A 2019. május 8-án megrendezésre került konferencián a szervezők célul tűzték ki az élelmiszer-feldolgozók tájékoztatását az élelmiszer-higiénia és élelmiszer-biztonság kérdéseiről, az üzemi ellenőrzések tapasztalatairól, az önellenőrzési rendszernek köszönhető piacbővítési lehetőségekről és a NAK hazai élelmiszeriparban betöltött szerepéről.

A rendezvényt Dr. Bódi Csaba, a NAK élelmiszeriparért felelős megyei alelnöke nyitotta meg. Köszöntőjében kiemelte, hogy a fogyasztók biztonsága az élelmiszeripar egyik alappillére. Ezért is fontos, hogy a megtanultakat újra és újra átismételjük és tudásunkat e területen is folyamatosan bővítsük. Ennek jegyében került megrendezésre ez a konferencia. Az első előadást Dr. Szigeti Tamás, a WESSLING Hungary Kft. üzletfejlesztési igazgatója tartotta, melyben ismertette azokat a folyamatokat és szabályozásokat, melyek az élelmiszer-higiénia és gyártástechnológia területén a fogyasztók biztonságát szolgálják. Szó esett többek között a HACCP folyamat-szemléletről, a globális élelmiszer-kereskedelem kihívásairól, a hűtőlánc fontosságáról, a mikroorganizmusok és mikrobák szaporodásának folyamatáról illetve azok gátlásának fontosságáról, a személyi és üzemi higiéniáról.

A második napirendi pontunkat – az üzemi ellenőrzések tapasztalatai – Szabóné Dr. Ilenčik Erika, a a megyei kormányhivatal élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi osztályának vezetője fejtette ki. Az üzemi ellenőrzések tapasztalatain, a jellemzőbb hiányosságok ismertetésén, az önellenőrzési terveken túl beszédében kitért arra, hogy a mai ellenőrzési rendszerek egy folyamatszemléletű, megelőzésre és a kockázatok elemzésére és súlyozására alapuló rendszerek, melyek mindig a teljes ellátási folyamatot, láncszemlélettel vizsgálják.

A harmadik felszólalónk Dr. Bódi Csaba, a HIPP Kft. ügyvezető igazgatója, a NAK élelmiszeriparért felelős megyei alelnöke volt, aki az „Üvegbe zárt minőség” címmel a bébiétel gyártásánál alkalmazandó élelmiszer-biztonságról beszélt. A babák szervezete rendkívül érzékeny, ezért a fogyasztásukra szánt ételek biztonsága kiemelt feladat és felelősség. A cégtörténet ismertetésén túl szólt a bionyersanyagok felhasználási arányáról, a termeltetés-beszerzés-beérkezési vizsgálatok hármasáról, a teljes körű laborvizsgálatokról, a gyártás során – gyártás közbeni ellenőrzésekről. Ezek mind szükségesek voltak ahhoz, hogy megszerezzék a legmagasabb szintű tanúsítási rendszereket, és elnyerjék a fogyasztók bizalmát világszerte. Az alelnök  kiemelte, hogy a legtöbb bioalapanyagot, amit a gyártás során felhasználnak, Magyarországon állítják elő. Külön sikertörténetként értékelte a magyar szürkemarha történetét, amit a nemzeti parkokban korábban pusztán génmegőrzés céljából tartottak, munkájuknak köszönhetően azonban napjainkban az egyik legfontosabb bébiétel alapanyagként tarthatunk számon. Utolsó előadóként Kiss Csilla, a NAK megyei igazgatója a Nemzeti Agrárgazdasági Kamarának a hazai élelmiszeriparban betöltött szerepéről tartott előadást.


(nak.hu)

Címkék:

Kapcsolat

Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

Székhely: 1115 Budapest, Bartók Béla út 105-113. (Bartók Udvar)

Adószám: 18399257-2-43

E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu

Zöld szám: +36 80 900 365

Személyes ügyfélfogadás

 

Ügyfélszolgálati irodák elérhetőségei

ŐSTERMELŐ, ŐCSG KERESŐ

Youtube

Facebook

LinkedIn

Instagram

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám