Megyei hírek

Gyakorlati aratási gépszemlét tartottak június 12-én Tolnán, az Aranykalász Mezőgazdasági Termelő és Szolgáltató Szövetkezet gépműhelyében. A rendezvényt a NAK megyei szervezete tartotta.

Vendégh Edit, a kamara tolnai elnöke elmondta, első alkalommal tartottak gyakorlati gépszemle bemutatót, eddig ugyanis elméletben vették át a gazdákkal, így aratás környékén, hogy mi is a teendő, ha a betakarításban részt vevő mezőgazdasági járművek alkalmasságát vizsgálja a hatóság. Hétfőn Pakson volt, majd június 14-én, csütörtökön Dalmandon lesz hasonló gyakorlati bemutató a mezőgazdasági zrt-hez tartozó gépműhely és szárítóüzem udvarán, délelőtt 9 órakor.

A gépszemléhez kapcsolódó ellenőrzést minden helyszínen a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság munkatársai tartották. Pakson 20, Szekszárdon több mint 30 gazdálkodó nézte végig a bemutatót. Az előadó arra hívta fel a figyelmet, hogy nem csak a gépeknek, de a gépek papírjainak is rendben kell lenniük, illetve tűzoltó készüléknek is lennie kell minden gazdánál aratás idején.

(forrás: teol.hu)