Megyei hírek

Vas Megye Mezőgazdaságáért Díjat kapott Bugán József, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Vas megyei szervezetének vidékfejlesztésért felelős alelnöke. Bugán József 1985 óta dolgozik a Szombathelyi Erdészeti Zrt.-nél, 2010 óta annak vezérigazgatója. Kinevezéséig a Szentgotthárdi Erdészeti Igazgatóság erdőművelési műszaki vezetője volt.

Mint a kitüntetés indoklásában szerepel, az erdőgazdálkodás érdekében önzetlenül dolgozik, kiemelkedő eredményeket ért el, maradandó értéket teremtő személy. Munkájában az erdő szeretete, a természet tisztelete, a szaktudás és a tapasztalat jelenik meg. 2013 óta a NAK megyei alelnöke.

Elismerését az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 172. évfordulóján, a veszélyhelyzet miatt elmaradt megyeházi ünnepen kapta volna meg. A Vas Megye Önkormányzat később fogja átadni a díjat számára és a többi kitüntetett részére.

(nak.hu)

Adószám: 18399257-2-43