Megyei hírek

Az Agrárminisztérium kiemelt célkitűzése a külhoni magyar gazdatársadalom szellemi, gazdasági, kulturális erősítése. Ennek keretében valósulhatott meg 2020. február 13-án egy közös szakmai nap a vajdasági magyar falugazdász-hálózat falugazdászaival.

A NAK Csongrád Megyei Igazgatóságának munkatársai egy kötetlen beszélgetésen adták át a falugazdász-hálózat tudását és tapasztalatait a határon túli falugazdászok számára. A nap során a Csongrád megyei falugazdászok igyekeztek minden kérdésre választ adni, illetve ismertették a magyarországi sajátosságokat. A vajdasági résztvevőknek lehetőségük volt szakmai kérdések megvitatására és sok apró részletre kiterjedő eszmecserére. A program zárásaként Nagy Miklós, a Vajdasági Agráregyesületek Szövetségének elnöke, megköszönte a szakmai napot szervező Csongrád megyei munkatársak segítő közreműködését. A NAK Csongrád Megyei Igazgatósága és a Vajdasági Agráregyesületek Szövetsége a jövőben további hasonló szakmai napok szervezését tervezi a közös, gyümölcsöző együttműködés jegyében.

(nak.hu)

Adószám: 18399257-2-43