Megyei hírek

• 2017. október 17-én rendezte meg a NAK Komárom-Esztergom megyei szervezete gazdafórumának második részét Tatán.

• A Magyarok Kenyere program keretében összegyűlt gabonából őrölt lisztből készültek az idei szekszárdi finomságok a kenyér világnapjára.

• A Mozgó Piac és a Magyar Turista Egyesület szeretettel hív és vár minden kedves érdeklődőt egy merőben formabontó túrára 2017. október 22-én délután.

• A 2017. október 18-án (szerdán) délelőtt tartandó Helyi Termék Napnak most a Móricz Zsigmond Mezőgazdasági Szakképző Iskola aulája ad otthont.

• Befejezték a napraforgó betakarítását Békés megyében. A gazdák átlagos évet zártak, a tavalyinál több termés lett, ám a beltartalmi értékek elmaradnak az egy évvel korábbitól.

• Kukoricából hektáronként 7 tonna átlaghozamra számítanak Zala megyében, a termés csaknem 10 százaléka került magtárakba – tájékoztatott Süle Katalin, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) megyei elnöke.

• 2017. október 11-én a Tolna megyei Lengyelben rendezték meg az Agrárképzések napja eseményt a NAK megyei szervezetének részvételével.

• Másfél milliárd forint értékben épülnek ipari parkok a bihari térség öt településén – mondta Vitányi István, a térség országgyűlési képviselője pénteken Berettyóújfaluban, a XX. Bihari számadó napok megnyitóján. A rendezvényen…

• Pályaorientációs napot szervezett Komáromban a NAK megyei szervezete általános iskolai diákok részére. Rengeteg sütőipari információval lettek gazdagabbak.

• 2017. október 7-én rendezték meg Nagykörűben a Nagy Befőzést, október 8-án Szolnokon a Dunszt – A teli kamra titka elnevezésű rendezvényt, mely két esemény szorosan összekapcsolódott.

Telekommunikáció