Országos elnökség

Bemutatkozik az országos elnökség.

A Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamara Országos Alakuló Küldöttgyűlése 2013. március 28-án elfogadta az új köztestület alapszabályát, ami alapján megalakult a Kamara országos elnöksége. Az országos elnökség feladata az országos küldöttgyűlések közötti időszakban, a küldöttgyűlés határozatainak megfelelően a kamara működésének alapszabályban foglaltak szerinti általános irányítása.
Az országos elnökség 24 tagú testületi szerv, melynek tagjai:

• a kamara öt évre megválasztott elnöke, egyben az országos elnökség elnöke,
  • a kamara öt évre megválasztott alelnökei,
  • a kamara megyei szervezeteinek öt évre megválasztott elnökei.

Két országos elnökségi ülés között az országos elnökség jogkörében, valamint az alapszabályban meghatározott önálló jogkörében az országos ügyvezető elnökség jár el, melynek tagjai az országos elnök és az országos alelnökök.

Az országos elnökség, valamint az országos ügyvezető elnökség ülésein a kamara főigazgatója állandó meghívottként előterjesztői, illetve tanácskozási joggal vesz részt.

Az országos elnökség tagjainak életrajza a névre kattintva érhető el.

ÜGYVEZETŐ ELNÖKSÉG

Elnök
Győrffy Balázs

Mezőgazdaságért felelős országos alelnök   Élelmiszeriparért felelős országos alelnök
Zászlós Tibor Éder Tamás

Vidékfejlesztésért felelős országos alelnök   Mikro- kis és középvállalkozásokért felelős országos alelnök
Ifj. Hubai Imre Kis Miklós Zsolt

Hubai Imre Csaba
Komárom-Esztergom
Dr. Balogh Zoltán
2890 Tata, Ady Endre út 13.
(Zsigmond Király udvar)
Nógrád