`

A biogazdaságban beruházásokra, további fejlesztésekre, és az uniós szakpolitikák jobb összehangolására van szükség a jövőben – hangzott el az OMÉK szerdai nyitónapján megrendezett BioEast-konferencián.


A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a Földművelésügyi Minisztériummal és az Agrárgazdasági Kutató Intézettel együttműködésben több szakmai konferenciát is tart az idei OMÉK keretében.

A szerdai elsőn, „Az együttműködés hozzáadott értéke a biogazdasági kutatásban" című nemzetközi BioEast-konferencián Feldman Zsolt, az FM agrárgazdaságért felelős helyettes államtitkára előadásában elmondta, Magyarország és a többi közép-európai uniós tagállam jó környezeti adottságokkal rendelkezik, amelyek kedveznek a mezőgazdasági termelésnek. Hozzátette, a fenntartható növekedés és a további fejlődés miatt ugyanakkor nagy hangsúlyt kell kifejteni az innovációra, a tudományos kutatásra, és az új ismeretek minél hatékonyabb adaptálására. Mint mondta, a további sikerek érdekében a sokszereplős együttműködést kell erősíteni a BioEast-kezdeményezés keretrendszerén belül.

A biogazdálkodás koncepciójáról és alapvető fontosságáról tartott előadást az Európai Bizottság képviseletében Davide Amato. A szakember kifejtette: a biogazdálkodásnak nem csupán gazdasági, hanem szociális, és tudományos aspektusa is van. A jövőben a tagállami és közösségi szabályozást egyaránt fejleszteni kell, és jobban össze kell hangolni ezeket a szakpolitikai keretrendszereket. A jövőbeni stratégia része a beruházások erősítése is szerte Európában. Hozzátette: a tradicionális elsődleges alapanyag-termelést a biogazdálkodás felől, a kutatások segítségével kell modernizálni.

BioEast a Közép-Kelet-Európai Kezdeményezés a Tudásalapú Agrárgazdaságért, Akvakultúráért, Erdészetért a Biomassza Gazdaságban, amely fő célja a biomassza-alapú gazdaságon belül a tudáson, kutatáson nyugvó ismeretek és megoldások fejlesztése.

 

Képgaléria az OMÉK NAK-standjáról


(AMC/nak.hu) (fotó: Gyulai Tóth Zoltán/NAK)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám