`

A NAK korábban kezdeményezte, hogy a közép- és kelet-európai országok agrárszervezetei hozzanak létre egy ASP-vel és a sertéságazat problémáival foglalkozó nemzetközi munkacsoportot. A grémium megalakult, és több programot is kidolgoz.


A belga vadállományba történő behurcolásáig az EU nyugati tagállamai az afrikai sertéspestist (ASP) elsősorban a keleti tagországokban kárt okozó állatbetegségnek tekintették. Ez változni látszik, de szükséges, hogy a keleti tagországok közös platformra helyezkedve, együtt hallassák hangjukat az európai döntéshozatalban. Az ASP emellett kimondottan csak nemzetközi összefogással és közös intézkedésekkel állítható meg. A NAK ezért kezdeményezte, hogy a közép- és kelet-európai országok agrárszervezetei hozzanak létre egy olyan, az ASP-vel és a sertéságazat problémáival foglalkozó nemzetközi munkacsoportot, amelynek feladatai a kommunikáció élénkítése, a szakemberek közötti kapcsolat építése, a tapasztalatok és jó gyakorlatok megosztása, valamint a javaslattétel a nemzeti kormányok és a brüsszeli döntéshozók felé a betegség leküzdése, a piaci viszonyok javítása és a sertéságazatban tevékenykedők védelme érdekében.

A Három Tenger Régió agrárszervezeteinek márciusi, szófiai találkozóján kezdeményezésünket támogató döntés született, a munkacsoport pedig már meg is tartotta első indító megbeszélését Brüsszelben. A munkacsoport programot dolgoz ki a lehetséges közös fellépések és pozíciók tekintetében: többek között az ASP elleni küzdelem jelenleginél hatékonyabb és komolyabb közösségi finanszírozása és a jogi háttér megváltoztatása érdekében, kapcsolódóan a jelenlegi adminisztratív akadályok csökkentésére, valamint, hogy a szektor szereplőinek kompenzációjára további lehetőségek nyíljanak. Egyetértés született arról is, hogy a szakmai munka a sertéságazat olyan egyéb feladataira is terjedjen ki, mint a piaci problémák megoldása, állatjóléti és környezetvédelmi kihívások, vakcinakutatások és más állategészségügyi vonatkozások.

A csoport – az elektronikus kapcsolattartás mellett – rendszeres szakértői találkozókat tart, igazodva a Copa/Cogeca sertés-munkacsoportja üléseinek időpontjához.


(NAKlap, 2019. 06.)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám