Szesz-, bor-, söripar

• Egy új, központi ágazati nyilvántartás létrehozásával megteremtődik annak lehetősége, hogy a szőlő- és borágazati szereplők papíralapú ügyintézése visszaszoruljon.

• A Pálinka Országkóstoló eredményhirdetésén 110 arany, 144 ezüst és 88 bronz minősítést ítéltek oda. A kiválóságot jelzi, hogy Magyarország nemzeti italát öt földrész 76 országába szállítják.

• A személyi jövedelemadóhoz hasonlóan a jövedéki adóbevallás tervezetét is a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) készíti el 2018-tól, miután július elsején hatályba lép az új jövedékiadó-törvény.

• Az alkoholos italok címkéire vonatkozó szigorítás helyett az ágazatra szabott megoldásokat kérnek az Európai Bizottságtól és önszabályozást javasolnak a szőlő- és borszektor képviselői.

• Létrejön az új egységes borarculat, a Magyar Turisztikai Ügynökség információs portált indít a magyar borról, és idén második alkalommal megrendezik a Budapesti Borbár Túrát is.

• A hazai borkultúrát népszerűsítő motoros felvonulás mezőnye június 2-án indult el Budaörsről. A Földművelésügyi Minisztérium figyelemmel kísér minden olyan kezdeményezést, amely valamely régóta ismert és kedvelt hagyományt hivatott szélesebb közönséggel…

• Az idei országos pálinkakóstolóra 377 tétellel neveztek a termelők. A legkiválóbb tételeket tartalmazó könyvet az őszi OMÉK-on mutatják be.

• Felpörgeti a kiskereskedelemben az italszegmenst a nyár: a szénsavas üdítőital, az ásványvíz és a jeges tea együttes éves forgalma a 145 milliárd forintot is eléri.

• Az Eredetvédelmi Fórumsorozat célja, hogy az agrárgazdaság szereplői számára közérthetően bemutassuk az eredetvédelmi oltalomban rejlő jogi és marketing  lehetőségeket, amelyek a piaci érvényesülést elősegíthetik.

• A Magyar Sörgyártók Szövetségének kiemelt eseménysorozata, a hazai sörkultúrát építő ,,Sör mi több” keretében hivatalosan is megnyitották a 2017-es sörszezont.

Telekommunikáció