`

Az élelmiszeripari munkaerőképzéshez jelent segítséget az oktatóterem, amit október 11-én adtak át a Szent István Egyetem budai kampuszán. A helyiség a duális képzésben kap kiemelt szerepet.


Sokszor, sokan elmondják, hogy több más ágazat mellett az élelmiszeripar is munkaerőhiánnyal küzd. Ellene sok apró lépéssel lehet tenni. Egy ilyennek tekinthető a Szent István Egyetem Élelmiszertudományi Kara és a SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft. 13 éve tartó együttműködésének legújabb eredménye: az egyetem budai kampuszán 4,5 millió forintos ráfordítással kialakított modern – projektorral, vetítővászonnal, új számítógépekkel és monitorokat, valamint az ezekhez szükséges szoftverekkel felszerelt – oktatóterem (ami stílszerűen a SPAR-terem nevet kapta).

A csillogó-villogó műhely

 

Adódik a kérdés: mégis, hogyan jelentkezik e műhely haszna a munkaerőpiacon? Nos, úgy ebben a 24 fő befogadóképességű teremben egyebek mellett az élelmiszer-kereskedelem, az élelmiszeripari gazdaságtan, az értékesítés, a logisztika és marketing tárgyak oktatása zajlik ezentúl, és az itt elméleti és gyakorlati ismereteket is elsajátító hallgatók diplomaszerzés után vagy közvetlenül az élelmiszeripar valamely területére kerülnek szakemberként, vagy a középfokú oktatásba bekapcsolódva oktatóként/tanárként maguk is részt vesznek az utánpótlás-képzésben.

Mint Tőzsér János, az egyetem rektora elmondta, a vállalattal közös munkájuk első szakaszában az innovációs, kutatási tevékenységre helyezték a hangsúlyt, ezt követte a három évvel ezelőtt elindított duális képzés, míg a mostani „fizikai és szellemi műhely” kialakítása az együttműködés harmadik szakaszának tekinthető.
– A duális képzés számunkra is nagyon fontos, hiszen az ebben részt vevő hallgatók valós munkakörülmények között sajátíthatják el a gyakorlati ismereteket. Közös érdekünk, hogy hallgatóink magas szintű, versenyképes, a műhely segítségével is megszerezhető tudással lépjenek ki a munkaerőpiacra – jegyezte meg a rektor.

Az avatók (balról jobbra): Dr. Palkovics László, SZIE-rektorhelyettes; Horváth Ferenc, cégvezető, SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft.; Dr. Nagy István, miniszterhelyettes, Földművelésügyi Minisztérium; Pölöskei Gáborné, szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkár, Nemzetgazdasági Minisztérium; Dr. Tőzsér János,SZIE-rektor

 

A közel 13 ezer munkavállalót foglalkoztató SPAR elkötelezett abban, hogy a hazai oktatási rendszer a valós piaci igényeknek megfelelő tudást biztosítson a fiataloknak, ezért elsők között csatlakoztak a duális főiskolai, egyetemi képzéshez.
– Számunkra stratégiai fontosságú a szakember pályamodell bemutatása és népszerűsítése, valamint leendő munkatársaink felkészítése a valós vállalati elvárásokra. Ezzel egyébként a kereskedelmi szektorban érzékelhető szakemberhiányt is mérsékelni tudjuk. Vállalatunk és az egyetem hosszú évekre visszanyúló, eredményes kapcsolatára való tekintettel a SPAR vezetése úgy döntött, segítséget nyújt abban, hogy a jelenlegi és jövőbeni hallgatók az intézmény falain belül is még korszerűbb körülmények között tanulhassanak – mondta Maczelka Márk, a cég kommunikációs vezetője.

Egyébként nem lehetetlen küldetés, amiben az intézmény és a vállalat együttműködik. Erre a legjobb példa Horváth Ferenc, a SPAR cégvezetője, aki egyben a társaság húsüzemének és oktatóközpontjának vezetője is: ő ugyanis közel két évtizede éppen a SZIE jogelődjében végzett, és innen indulva került – néhány kitérő után – jelenlegi pozíciójába.
– Ez a műhely előreviszi a szakmát, a céget, az egyetemet is, és ez biztató a jövőre nézve – mondta Horváth Ferenc. – És könnyen lehet, hogy ez csak a kezdet, remélem, a nem is olyan távoli jövőben egy egész modern épület szolgálhatja a közös ügyünket.



(nak.hu) (fotó: SPAR)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám