`

Jelenleg 54 darab védjegy van forgalomban, ennyi között kell eligazodniuk a fogyasztóknak. Ugyanakkor előkészület alatt van az ezeket felváltó, egységes állami védjegy.


Miről szóljon a védjegyünk? – említett meg egy, a Dél-dunántúli Regionális Élelmiszer és Innovációs Klaszter tagjai között felmerülő és megoldandó feladatot Egyed Linda klaszterelnök, a szeptember 27-i kaposvári – a kamara somogyi szervezete és a helyi egyetem által közösen megszervezett – I. NAK Élelmiszer és Marketing Nemzetközi Konferencián. Mint mondta, felmerült, hogy a klaszter egy saját védjegyet hozzon létre és ezzel ellátott – a tagok által előállított – termékeket hozzanak forgalomba, ám sok vitát folytattak róla és nem alakult ki még egyetértés.

Ám lehet, hogy felesleges is védjegyet alkotniuk. Mégpedig azért, mert – ahogy a tanácskozáson Kasza Gyula, a NÉBIH igazgatóhelyettese ismertette – a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal egy országosan egységes védjegy fejlesztésén és bevezetésén dolgozik. Erre szerinte nagy szükség lenne, hiszen jelenleg 54, sokszor egymással konkuráló tanúsító védjegy van forgalomban, és ezek több ezer darab élelmiszeren lelhetőek fel. Bár a NÉBIH-nek van egy nyilvános adatbázisa a védjegyekről, hogy a fogyasztók tájékozódását segítse, ám ennyi hosszú távon nem előnyös, mert nem igazán szolgálja az eligazodást. Márpedig – mint fogalmazott – „a fogyasztók a garanciát várják a védjegyes termékektől”.

A NÉBIH idén végzett a fogyasztók körében egy védjegyekkel kapcsolatos felmérést, amelyben az elvárásaikra volt kíváncsi, és ez alapján született egy szakmai állásfoglalás is. Mint Kasza Gyula elmondta, egy egységes védjeggyel szemben követelmény, hogy objektív legyen, azaz a részrehajlás-mentesen és szakmailag megalapozott tanúsítás után ítéljék oda, illetve teljes körű legyen, azaz egy termékkör esetében a kereskedelmi forgalomban található valamennyi termék vizsgálatának és minősítésének meg kell történnie. Továbbá komplex termékteszten essen át a védjeggyel ellátott termék.

Az igazgató-helyettes megjegyezte, az állami védjegyet kizárólag a legjobb minősítést elért termékekre lehet rátenni, és előre meghatározott feltételekkel, illetve időtartamra kaphatja meg. Fontos, hogy ha egy ellenőrzés során a minőség megváltoztatását állapítják meg – például más lett az alapanyag-összetétel, mint az vizsgálat időszakában volt –, akkor a védjegyet akár meg is vonhatják a terméktől, illetve a gyártójától.
– Az egységes védjegy jelenleg előkészítő szakaszban van – jegyezte meg Kasza Gyula, utalva arra, hogy ilyenre a klaszternek és mindenki másnak egyelőre még várnia kell…


(nak.hu/RF)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám