Élelmiszeripar

Nehéz valódi teljes kiőrlésű kenyérhez jutni – derült ki a Magyar Nemzet pékség-körképéből. A megkérdezettek közül mindössze két helyszínen mutatták be a pékáru-összetevő listát.

• A magyar márka Dr. Honey-méz ismét díjakat söpört be a 2017-es Great Taste Awardon. Ezúttal az agrárkamarai tag gyártó cég két különleges terméke nyerte el a zsűri tetszését.

• A GfK napi fogyasztásicikk-vásárlásokat monitorozó Háztartáspanel adatai szerint a magyar háztartások havi 2-3 alkalommal vásároltak sós snacket 2016-ban, alkalmanként mintegy 442 forint értékben. A beszerzés helye túlnyomórészt valamely diszkont üzlet…

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma az augusztus elején indult tojás és tojástermék célellenőrzése során fipronilt mutatott ki a 3HU1503T03/4 azonosító számmal rendelkező magyar származású friss tojástételben - közölte kedden este a hivatal.

• A balatoni halsütödék kínálatát vizsgálat a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) a hagyományos Szupermenta-termékteszten. Az ellenőrzések során közel 1,2 millió forint élelmiszerlánc-felügyeleti bírságot szabtak ki a NÉBIH felügyelői.

• Elképzelhető, hogy mégsem érkezett Magyarországra a mérgező fipronillal szennyezett tojásos termékből – értesült az Inforádió a NÉBIH élelmiszer- és takarmánybiztonsági igazgatójától.

Különleges gabonából készült biosör gyártásához nyert csaknem 402 millió forint európai uniós támogatást egy gyulai vállalkozás konzorciumi partnereivel közösen.

• A meleg nyár máris érezteti hatását a magyar sörpiacon, emelkedik az idén a sörfogyasztás, de még nem döntötte meg a kilencvenes évek átlagos fogyasztói csúcsát.

• A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (NÉBIH) Szupermenta sorozatának legújabb állomásaként a 2016-os évjáratú, száraz kékfrankos rozékat ellenőrizték a hivatal szakemberei. Az összkép megfelelő volt, de akadtak jelölési hiányosságok.

Emelkedett a nyerstej ára az Európai Unióban és a környező országokban. Magyarországon stagnálás tapasztalható, ezért egyre növekszik a hazai nyerstej-kivitel. Az alapanyag itthon tartásához szükséges a hazai felvásárlási árak emelése.

A 2013. évi támogatási kérelmet jóváhagyó, illetve részben jóváhagyó határozattal rendelkező termelői csoportok kifizetési kérelmet nyújthatnak be a létrehozásuk ösztönzése és működésük elősegítése érdekében.

Telekommunikáció